
Підсумки авторинку лютого
Оскільки нещодавно закінчився лютий, як завжди, у нас вже готові основні числа щодо активності ринку легкових авто з пробігом. Тож без зайвих слів, про головне: продано на внутрішньому ринку – 64,3 тис., що на 0,5 тис. менше, ніж було у січні. Подано на першу реєстрацію («свіжопригнані») – 13,1 тис., на 0,5 тис. більше ніж у січні.
У числа, наведені вище, входять наступні підсегменти: кросовери з пробігом – загалом куплено 18,5 тис. (на 0,5 тис. більше, ніж у січні). Електромобілі: імпортовано вживаними 1,2 тис., внутрішніх угод купівлі-продажу – 0,7 тис.
Які авто з пробігом краще продавались у лютому 2023 року?
Обсяги торгів на вторинному ринку загалом уже кілька місяців поспіль перебувають на так званому «статистичному плато». Й скоріш за все цей стан зберігатиметься й надалі, з невеликим зростанням, підставами для якого є безперервність електропостачання (сегмент електромобілів), зниження цін на пальне та стабільний (й навіть дещо нижчий) курс основних іноземних валют.
Активність авторинку
Цього тижня активність потенційних покупців легковиків з пробігом продовжувала триматися на досить високому рівні, що можна побачити на діаграмі. Варто зазначити, що наші прогнози, складені на основі щотижневого дослідження обсягів переглядів пропозицій про продаж автомобілів на AUTO.RIA, цілком справдилися – сумарний кількісний обсяг торгів виявився на рівні січня, але зваживши на те, що у лютому лише 28 днів, є всі підстави говорити про збільшення темпів продажів.
Цінова картина вторинного авторинку
Про основні терміни та принципи, за якими визначаються ті чи інші показники, котрі присутні на слайді у даному розділі, можна дізнатися за цим посиланням.
Калькулятор цін на авто
Ціновий штиль, який спостерігався минулого тижня, перервався кількома змінами рівня середніх цін на ринку в окремих підгрупах. Зокрема, дещо знизився цей показник для легковиків 2000-2008 років випуску, та зріс для авто 2015-2022 р.в. Двадцятий день без планових вимкнень електроенергії підвищив попит на електромобілі, де «стартова» ціна наймасовішого (загалом і найдоступнішого) Nissan Leaf зросла на дві сотні «умовних».
Які моделі легковиків шукають найчастіше на AUTO.RIA?
У цьому розділі ми вкотре наведемо слайд, де буде 15 моделей легковиків, пропозиції про продаж яких цього тижня отримали найбільшу кількість уваги від потенційних покупців. Загалом – картина інтересів українських автомобілістів досить стабільна.
Теорія і практика
Тепер час поговорити не лише про перегляди оголошень та популярність окремих моделей легковиків з пробігом в очах потенційних покупців, а й порівняти ці дані з тим, що купували фактично. Для цього візьмемо витяги не тижневі, а за місяць, звісно – лютий, і порівняємо їх. В першій колонці – що шукали, в другій – що купували (за сумою перших реєстрацій та угод купівлі-продажу на внутрішньому ринку).
Частину моделей з обох списків вдалося з’єднати лініями. Деякі ж залишилися без «пари». І саме про них цікаво поговорити, адже з трійкою лідерів як пошуку, так і купівель, все зрозуміло без коментарів.
Оглядаючи список, виділений червоним кольором, можна побачити що в ньому присутні чимало моделей, котрі належать до «верхніх» класів, як за габаритами, так часто і за цінами. Але лінії від таких легковиків або йдуть донизу, або ж маємо число зі знаком мінус.
До речі, про ці числа – вони показують на скільки позицій нижче або вище та чи інша модель знаходиться у списку навпроти. Наприклад, біля «Октавії» маємо «-1» у першому стовпці, і вона справді на одну сходинку нижче у другому. Натомість у синьому списку біля цієї ж моделі «+1», тобто у списку навпроти вона на один рядок вище. Так потрібно для того, аби було зрозуміло, де знаходяться «пари» для тих моделей, які не помістилися на слайд і їх неможливо з’єднати лініями.
Какие электромобили можно купить в Украине сейчас и сколько они стоят?
Продовжимо вивчати нашу картину з «павутиною»: у першому списку біля багатьох моделей є солідні «мінуси». І всі ці моделі, такі як Volkswagen Touareg, Audi Q7, Mercedes-Benz S-Class або Toyota Land Cruiser об’єднує те, що вони належать до груп «бізнес» або «преміум». Відповідно й коштують. Тож як свідчить статистика, цікавляться ними чимало, але до практики діло доходить значно рідше.
Час розглянути другу колонку – найперше про що варто сказати, це про «-22» біля «Ланоса». Пояснити це можна хіба тим, що ці авто купують немов з розпачу, за схемою «прийшов — побачив першого-ліпшого – купив». Милуватися «Ланосами», як моделями з бізнес чи преміум класів, потенційні покупці не налаштовані. Подібним принципом можна пояснити чому значно частіше купують, але істотно менше цікавляться оголошеннями інших бюджетних моделей, таких як Skoda Fabia, Renault Scenic, Opel Astra чи Chevrolet Aveo.
Що купити? Готові підбірки автомобілів на будь-який смак, гаманець та потреби
В іншому, якби продовжити цей слайд ще, скажімо до 100 чи 200 моделей, «павутина» була б ще більш заплутаною, але головні принципи збереглися б. Тобто, більше уваги користувачі AUTO.RIA приділяють дорогим автівкам з вищих сегментів, однак купують їх не так жваво, як розглядають їхні фото. Бюджетні моделі шукають швидко і так само купують, без тривалого перегляду пропозицій з ними. Окремий «острів» — трійка лідерів, яка аналогічна як у списку пошуків, так і у списку покупок. Що скоріш за все свідчить, що ці три моделі, «Пасат», «Октавія» та «Гольф» ще довго залишатимуться на верхівці різних рейтингів вторинного авторинку України.
Найдорожчі авто, продані цього тижня на AUTO.RIA
Porsche, Toyota, Volkswagen та Audi потрапили цього тижня до четвірки найдорожчих легковиків з пробігом, проданих на AUTO.RIA. Якби, скажімо, сюди потрапила не Panamera, а Cayenne, можна було б сказати, що між усіма цими автівками спільне те, що вони кросовери. Але насправді їх об’єднує те, що ціни на них були встановлені досить дивно – так би мовити, «з хвостиком». Хіба що крім «е-трона», де більш-менш кругла сума. Можливо, це такий новий успішний маркетинговий хід, вказувати ціну до цента?
Найдорожчі авто на AUTO.RIA